Do letošních dovolených dramaticky zasáhla pandemie koronaviru. Miliony Čechů, kteří v létě každoročně míří za odpočinkem do zahraničí, tentokrát vymění moře za chalupy a kempy. Kromě destinace, kde budou Češi trávit volno, se mění i nezbytné vybavení, které na svých dovolených budou potřebovat. Vyřešit také musejí, do čeho svršky, potraviny nebo sportovní vybavení prakticky zabalit.

Chalupy a kempy se pravděpodobně dostanou na přední příčky míst, kde Češi stráví letošní dovolenou. S pobytem v přírodě je třeba myslet na řadu nezbytností – od potravin přes vybavení k vodě až po sportovní pomůcky. Pokud už člověk ví, co si s sebou vzít, vyvstává otázka, do čeho věci efektivně zabalit. Hitem letošních dovolených jsou síťové tašky – ideální jsou pro převoz věcí i při trávení času u vody. „Kouzlo děrované nákupní tašky, která bez problémů unese i dvacetikilový nákup, stále častěji využívají Češi právě na cestách. Výhod má děrovaná síťová taška hned několik. Za prvé je velmi skladná, nezabere takřka žádné místo, díky pružným materiálům se dokáže roztáhnout na několikanásobek své velikosti a pojme tak neuvěřitelné množství věcí. Naši zákazníci ji také velmi oceňují jako plážovou tašku, díky děrování se z ní totiž vysype všechen písek. Navíc je to skvělý pomocník na sportovní pomůcky, převážně ty k vodě, ploutve, podvodní masky a také třeba na hračky. Mé zkušenosti od zákazníků jsou i takové, že když jedou například na chatu nebo obytným vozem, do síťovky si uskladní ovoce nebo zeleninu, nemusí to ale být nutně potraviny, a pověsí na zeď. Čerpají z výhody, že je do tašky vidět a nemusí stále něco hledat, což je při cestování velmi důležité. Navíc odpadá neustálé vybalování a opětovné balení,“ popsala výhody majitelka značky Česká síťovka Karolína Pechová.

Ať už Češi vyrazí do kempu, nebo na chalupu, většina z nich s sebou veze nějaké jídlo. Nezbytností jsou potravinové sáčky. Lidé je používají nejčastěji při transportu zeleniny, ovoce nebo pečiva. Nejsou ale jen skvělým obalem na jídlo. „Od našich zákazníků víme, že potravinové sáčky nepoužívají jen na to, k čemu jsou primárně určeny – tedy na odnos nakoupeného jídla. Slouží i jako hygienické taštičky, organizéry do kufrů a tašek, obaly na špinavé prádlo, s oblibou je používají maminky na potřeby pro miminka nebo drobné hračky, stávají se i součástí batohů jako další kapsa na drobnosti. Výhodou sáčků je, že je do nich vidět, jsou prodyšné, pratelné a nemusejí se žehlit, jejich údržba je tak velmi snadná a životnost několikaletá. Právě díky možnosti sáčky vyprat do nich na dovolených lidé ukládají například špinavé ponožky, které následně vyperou jednoduše i se sáčkem,“ uzavřela Karolína Pechová.

Češi  jsou známí milovníci grilování a během dovolené si ho většina z nich neodepře. Pokud se rozhodnou pro přípravu pokrmů na grilu nebo otevřeném ohništi v přírodě, musejí vyřešit také otázku nádobí. „I v přírodě se dá stolovat elegantně, a to díky kempingovým příborům, hrnkům a ešusům. Právě ešusy se stávají oblíbenou součástí života Čechů. Hodit se jim budou nejen na dovolené v přírodě, ale i dětem na táboře nebo i mimo dovolenou, když si budou chtít odnést například oběd domů z restaurace nebo si jídlo do práce chystají doma předem. Protože podporujeme bezobalový styl života, rozhodli jsme se našim zákazníkům jako další produkt nabídnout právě ešus. Nejedná se ale o jídelní box, který si možná řada z nás pamatuje z dětství – šedý hliníkový nevzhledný kus nádobí. V našem e-shopu najdou zákazníci designové ešusy vyrobené z nerezové oceli v několika barevných provedeních s originálními vzory,“ uzavřela Karolína Pechová.