Druhou květnovou neděli se slaví Den matek, první červen zase patří dětem, na tatínky se často zapomíná, i oni ale mají svůj den. Ve většině českých kalendářů Den otců chybí. Slaví se třetí červnovou neděli, letos tedy připadá na 16. června.

I když se Den otců slaví přes sto let, je to poměrně nový svátek, první oslavy proběhly roku 1910, naproti tomu historie Dne matek sahá až do 16. století, kdy se v Anglii slavila Mateřská neděle. Oblibu si svátek otců získal velmi rychle, zejména ve světě, v Česku se na něj stále trochu zapomíná. Den matek i Den dětí je spojen s drobnými dárky, čím udělat radost tatínkům?

KVALITNÍ OPASEK Z PRAVÉ KŮŽE

Kvalitní opasek je ozdobou každého pánského outfitu. Muž by měl mít opasků hned několik. U každého muže by v šatníku neměly chybět kvalitní opasky v černé, hnědé a koňakové barvě. Kvalitní opasek je ozdobou každého outfitu, zejména má-li elegantně zpracovanou sponu. Pokud má někdo rád extravaganci, pak lze přidat i opasek modrý. Díky zakázkové výrobě si u nás zákazníci mohou vybrat opasek podle svého vkusu, přesně tak, aby ladil s jejich ostatními doplňky. Vybrat je možné typ opasku, barvu kůže, typ a barvu spony a zvolit je možné i barvu šití. Vybrat lze hladké i prošívané, jednovrstvé i velmi bytelné dvojité opasky,“ řekl Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol. Cena opasku z pravé kůže začíná na 1 690 korunách.

brasnarstvitlusty.cz/kozene-opasky-na-zakazku-1/

LUXUSNÍ KULIČKOVÉ PERO ZE DŘEVA

Kuličkové pero ze dřeva je vkusným a originálním dárkem, který tatínky určitě potěší. Pero je navíc možné uložit do stylového koženého pouzdra, které lze opatřit monogramem, vzkazem nebo logem. „Noblesní ručně vyráběná kuličková pera z exotického dřeva udělají určitě dojem. Každé pero je pouze v jediném exempláři, a obdarovaný tak budete vlastnit kus, který nemá nikdo jiný. Kuličkové pero píše plynule, s přesností a nešpiní prsty ani hrany dlaně – oproti klasické propisce zasychá inkoust velmi rychle. Tuto vlastnost ocení zejména všichni leváci, kteří při psaní musí ruku posouvat po právě napsaném textu. Vhodným dárkem je například luxusní ručně vyrobené kuličkové pero Portland L z exotického dřeva Wenge. Víčko je šroubovací. Kovové komponenty jsou zlaté barvy,“ popsal Jan Novák, majitel firmy Pera Novák. Cena pera činí 1 699 korun.

peranovak.cz/produkt/kulickove-pero-portland-l-wenge-zlate/

NÁRAMEK S POZITIVNÍMI ÚČINKY MINERÁLŮ A EXOTICKÉHO DŘEVA

Darovat muži šperk není nic zvláštního a Den otců je perfektní příležitost, jak udělat radost třeba originálním náramkem.V naší nabídce najdou zákazníci přes 20 pánských náramků. Vybrat mohou například kombinaci obrázkového jaspisu a santalového dřeva. Ta je ideální pro muže, kteří chtějí zvýraznit svoji stálost, klid, jistotu a vlídnost. Zakládáme si na kvalitě, proto jsou všechny komponenty ze stříbra 925, v případě tohoto náramku navíc pozlacené 24karátovým zlatem. Všechny náramky vyrábíme na míru, to znamená, že si zákazník může vybrat rozměr. Nemusí se tak bát, že mu bude náramek velký nebo naopak malý. Pokud zákazník náramek kupuje jako dárek, jistě ocení, že jej obdrží v dárkové krabičce, nemusí si tak se zabalením dárku dělat žádné starosti,“ řekla Zuzana Dobšíčková, zakladatelka české firmy LavArt. Cena náramku je 499 korun.

lavart.cz/pansky-naramek-z-mineralu-obrazkovy-jaspis-a-bileho-santaloveho-dreva/

VKUSNÝ DŘEVĚNÝ MOTÝLEK

Kavárník? Profesor? Romantik? Designér? Cestovatel? Ženich? Ať se muž ocitne v jakékoli životní roli, vždy by měl být za gentlemana. A právě dřevěný motýlek je perfektním doplňkem pro každého muže. „Zakládáme si na tom, že všechny naše výrobky jsou tvořeny ručně. Vyrábíme unikátní a kvalitní produkty ze dřeva s doživotní zárukou. Mezi našimi produkty nechybí ani originální motýlky ze dřeva. Situace nás staví do různých rolí. Někdy speciální okamžik vyžaduje dokonalý oblek, jindy zase potřebujeme formálnost odlehčit. Mnohdy je pro nás důležité cítit se především pohodlně. Žádný muž neudělá chybu, pokud zvolí eleganci, která nikdy nevyjde z módy v podobě dřevěného motýlku Decorum,“ uvedl Ctirad Sára, zakladatel značky BeWooden. Cena motýlku je 1 720 korun.

www.bewooden.cz/drevene-motylky/decorum-P/

VSTUPENKY NA MUZIKÁL DAVIDA BOWIEHO

Kdo by neznal hity populárního zpěváka Davida Bowieho! Nejen tatínky jistě potěší dárek v podobě vstupenky na komorní muzikál Lazarus této mimořádné hudební ikony. „Jde o melancholický příběh o samotě, sebedestrukci a potřebě lásky. Navazuje na více než čtyřicet let starý film Muž, který spadl na Zemi, ve kterém ztvárnil Bowie roli mimozemšťana Newtona. Muzikál, který již sklízí úspěch na evropských scénách, uvedeme v divadle Komedie v české premiéře v první polovině října s Igorem Orozovičem nebo Ondřejem Rumlem v titulní roli,“ řekla Jana Slouková, dramaturgyně inscenace. Cena vstupenky je 490 korun.

mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/1036/lazarus/