Podle průzkumů začíná každý čtvrtý Čech s nákupem dárků už v září. Nejvíce Čechů ale nakupuje vánoční dárky v listopadu. Mezi vánočními stálicemi, jako jsou elektronika, knihy nebo kosmetika, se stále častěji objevují originální dárky, které obdarované často potěší víc než každoroční klasika. 

DĚROVANÁ NÁKUPNÍ TAŠKA S HISTORIÍ

První síťovka spatřila světlo světa už v roce 1926. Takřka po sto letech český patent znovu ožívá. Český trh momentálně nabízí několik druhů síťových tašek v pestré škále barevných provedení – mezi nejpopulárnější patří ta s názvem Bambusový koš. Síťovka z bambusového vlákna je naprostá revoluční novinka. Vlákno je super pevné a dokáže se roztáhnout do obrovských rozměrů. Výhodou bambusu oproti bavlně je, že bambus nepotřebuje tolik vody, samotná rostlina velmi rychle roste. Při výrobě se nepoužívají pesticidy a vlákno je antibakteriální. Dá se nosit v ruce, přes rameno i na zádech jako batůžek. Je ideální jako univerzální taška na každodenní nošení místo kabelky nebo látkové tašky,“ popsala majitelka značky Česká síťovka Karolína Pechová. Cena síťovky Bambusový koš je 360 korun.

LENTIKULÁRNÍ PAMĚŤOVÉ KARTY

Světově unikátní karty na ovládnutí angličtiny od specialisty na paměť a zrychlené učení – to jsou LentiCOOL karty Super Mnemo Sentences. „Pomocí unikátních paměťových metod a pohyblivých ilustrací si člověk zapamatuje anglická slovíčka sedmkrát rychleji. LentiCool karty jsou výjimečné tím, že naučí i správnou výslovnost od rodilých mluvčích. Stačí k tomu chytrý telefon, který člověk namíří na kartu a ona promluví. Navíc je lze přibalit kamkoli s sebou, do kabelky či jen strčit do kapsy. Speciální karty naučí jejich majitele stovky anglických slovíček a slovních spojení zábavnou formou,“ popsal autor unikátních karet a specialista na procesy učení Libor Činka. Cena karet je 700 korun.

ZDRAVÝ ZRAK JAKO DÁREK

Doplněk stravy Gemioptal Herbal má blahodárné účinky nejen pro dobrý zrak, ale i pro kardiovaskulární systém, nervovou soustavu, normální hladinu glukózy v krvi a pro klouby a chrupavky. Na očních klinikách doporučujeme doplněk stravy pro lepší regeneraci očí nejčastěji lidem, kteří často pracují na počítači. Ti pak přicházejí s podrážděnýma očima z důvodu nedostatku slz nebo jejich snížené kvality. Přípravek Gemioptal Herbal je zcela přírodním doplňkem stravy, který byl vyvinut na naší oční klinice. Obsahuje byliny používané již starou čínskou medicínou pro jejich blahodárný účinek na zrak. Vyvážená kompozice bylin a superpotravin pomáhá k udržení dobrého zraku. Směs bylin v Gemioptalu byla pečlivě vybrána a klinicky otestována,“ popsal Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini. Cena balení 60 kapslí je 300 korun.

VOUCHER PRO RELAX I VITALITU

Relaxační masáž, lymfodrenáž na snížení otoku či proti celulitidě, terapie s aplikací rázové vlny pro uvolnění svalů a léčbu kloubních onemocnění a mnoho dalšího. Dárkové poukazy na efektivní fyzioterapii potěší všechny, kteří si stěžují na bolest, ale i ty, kteří chtějí získat návod na zdravé cvičení. „K okamžitému nákupu on-line nabízíme dárkové poukazy na standardní terapie All-Inclusive, ale také výhodné balíčky, které se typicky hodí pro léčbu seniorů, například pro hojení chronických či akutních ran, protibolestivý balíček, voucher speciálně pro ženy se zkrášlovacími procedurami i poukaz na fyzioterapii pro celou rodinu. Další možností je obdarovanému předplatit kartu na fyzioterapii. Oblíbeným dárkem jsou také poukazy na fyzioterapii miminek a dětí, manuální a přístrojovou lymfodrenáž pro zlepšení imunity či pro aktivní sportovce kurz tapingu,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky. Cena jednotlivých poukazů se pohybuje v řádech stokorun za terapii až tisícikorun v případě voucherů na opakované návštěvy kliniky.

KVALITNÍ OPASEK Z PRAVÉ KŮŽE

Kvalitní opasek je ozdobou každého pánského outfitu. Muž by měl mít opasků hned několik. U každého muže by v šatníku neměly chybět kvalitní opasky v černé, hnědé a koňakové barvě. Kvalitní opasek je ozdobou každého outfitu, zejména má-li elegantně zpracovanou sponu. Pokud má někdo rád extravaganci, pak lze přidat i opasek modrý. Díky zakázkové výrobě si u nás zákazníci mohou vybrat opasek podle svého vkusu, přesně tak, aby ladil s jejich ostatními doplňky. Vybrat je možné typ opasku, barvu kůže, typ a barvu spony a zvolit je možné i barvu šití. Vybrat lze hladké i prošívané, jednovrstvé i velmi bytelné dvojité opasky,“ řekl Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol. Cena opasku z pravé kůže začíná na 1 690 korunách.