Síťovou tašku znají generace Čechů. V minulosti se využívala primárně jako nákupní taška. Síťovka dneška se ale stává módním doplňkem a součástí bezobalového životního stylu.

Kouzlo síťovky tvoří tři hlavní pilíře: český vynález, eliminace jednorázových obalů i vkusný a originální módní doplněk. První síťovka spatřila světlo světa už v roce 1926, kdy ji začal vyrábět český podnikatel Vavřín Krčil. Současná podoba síťovky se od té sto let staré zásadně neliší, i tak ale výrobci přicházejí s řadou novinek. „Je samozřejmě třeba přizpůsobit síťovku současným požadavkům zákazníků – design jednotlivých modelů je koncipován tak, aby byla síťovka víc módním doplňkem než nákupní taškou, takže pečlivě vybíráme barvy, tvary a materiály. Klasickou síťovku nyní nabízíme ve 22 barevných variantách,“ popsala majitelka značky Česká síťovka Karolína Pechová.

Skladnost, pružnost a průhlednost – to jsou hlavní vlastnosti síťové tašky, které Češi nejvíce oceňují. „Síťová taška unese až 25 kilogramů, stále tedy patří k velmi oblíbeným taškám na nákup. K jejím hlavním přednostem patří pružnost, takže pokud není síťovka zcela naplněná, má rozměry průměrně velké kabelky a stále více žen ji i jako kabelku nosí. Snažíme se vytvářet takové modely, které se hodí jak pro odnos nákupu, tak do restaurace i do baru. Ostatně proto jsou síťovky velmi populární například během dovolených – ráno si do nich jejich majitelé nakoupí například ovoce, dopoledne do nich sbalí věci na pláž, odpoledne s ní vyrazí na procházku městem a večer třeba do kavárny. Místo čtyř tašek tak mají jen jednu, což ocení zejména při balení, prázdná síťovka je navíc velká zhruba jako smotané ponožky,“ porovnala Karolína Pechová.

Jsou však věci, jako klíče, mobilní telefon nebo peněženka, které lidé nechtějí všem dávat na odiv. I proto k síťovce ještě nosí kabelku nebo batoh. I pro ně existuje řešení. „Reagovali jsme na poptávku našich zákazníků, kteří chtějí síťovou tašku nosit během celého dne a nechtějí stále přendávat věci z jedné tašky do druhé. Pro ně máme v nabídce síťovou tašku s vnitřní kapsou. Vnitřní látková výplň krásně pruží a natahuje se spolu se síťovkou. Díky dvěma párům uch se dá nosit v ruce, přes rameno i na zádech jako batoh. Síťovka s pružným vnitřkem je ideální jako univerzální taška na každodenní nošení místo kabelky nebo látkové tašky,“ uvedla Karolína Pechová.

Rostoucí popularitu síťové tašky si uvědomují i nadnárodní řetězce a supermarkety. „Na trhu se objevuje více síťovek, ale pouze o té naší můžeme tvrdit, že se jedná o ryze český výrobek, který klade důraz na kvalitu zpracování a používá velmi kvalitní materiály. Naše síťovky jsou hezké a plně funkční, což je hlavní kritérium pro design. Levné varianty síťovky, které se aktuálně objevují na českém trhu, často postrádají základní vlastnost síťovky – nepruží, tím pádem se do nich vejde mnohem méně. Navíc se prodávají pod cenou výrobních nákladů,“ uzavřela Karolína Pechová.